بایگانی: بلاگ
ساخت سردخانه
اجزای مختلف ساخت سردخانه

سردخانه های صنعتی امروزه دارای مکانیزم پیشرفته ای هستند و در طراحی و ساخت آن ها به قابلیت ها و […]

نوشته شده در تاریخ : 10 آگوست 2021
نقش درب های سردخانه ای و انواع آن
نقش درب های سردخانه ای و انواع آن

یکی از عناصر اصلی که در هنگام ساخت سردخانه باید به آن توجه شود ، انتخاب درب سردخانه مناسب است. زیرا درب سردخانه به عنوان یک عایق حرارتی در سردخانه عمل می کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و در کاهش هزینه سردخانه تاثیرگذار خواهد بود. در هنگام احداث سردخانه و استفاده از تسهیلات برای احداث سردخانه باید به نوع درب انتخاب شده توجه کنید ومطمئن شوید از مقاومت کافی در برابر شرایط دمایی برخوردار باشد. در این مقاله شما را با انواع درب سردخانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

نوشته شده در تاریخ : 17 جولای 2021
بهترین ماده ساندویچ پانل برای اتاق سرد چیست؟
بهترین ماده ساندویچ پانل برای اتاق سرد چیست؟

از آنجا که ساندویچ پانل نقش عایق در صنعت سردخانه را دارد لذا از ساندویچ پانل سردخانه در ساخت سردخانه صنعتی زیرصفر و بالای صفر، تونل انجماد و سایر سردخانه ها استفاده می شود. این پانل ها دمای درون سردخانه را به میزان معینی تثبیت می کنند و در حفظ کیفیت و ماندگاری محصولات بسیار حائز اهمیت هستند به خصوص در سردخانه میوه و سبزیجات ، گوشت و ماهی و دارو . در این مقاله شما را با انواع ساندویچ پانل سردخانه ای بیش تر آشنا خواهیم کرد.

نوشته شده در تاریخ : 4 جولای 2021
اهمیت عایق حرارتی سردخانه
اهمیت عایق حرارتی در تاسیسات سردخانه

حفظ درجه حرارت سردخانه در حفظ کیفیت و دوام محصولات بسیار تاثیرگذار و مهم است. در طراحی و ساخت سردخانه صنعتی توجه به استفاده از عایق حرارتی سردخانه بسیار حائز اهمیت است. همین مسئله باعث می شود در احداث سردخانه علاوه بر جنس مواد به کار رفته، تاثیر رطوبت و فشار را نیز در نظر بگیرید که توجه به تمام این موارد بر روی قیمت و هزینه ساخت سردخانه نیز اثرگذار خواهد بود. در این مقاله شما را با اهمیت عایق حرارتی سردخانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

نوشته شده در تاریخ : 3 جولای 2021
سردخانه نگهداری سبزیجات
سردخانه نگهداری سبزیجات

امروزه سردخانه برای نگهداری سبزیجات تقاضای زیادی دارد. به دلیل ناکافی بودن سردخانه‌ میوه و سبزیجات، بسیاری از سبزیجات به هدر می‌روند. ساخت سردخانه یک تجارت بسیار سودآور است. تقاضا برای ذخیره‌سازی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه در حال افزایش است. از نظر ذخیره‌سازی، دو نوع سردخانه وجود دارد که بیشترین تقاضا را دارند! یک مدل از سردخانه برای محصولات خاص مانند سردخانه نگهداری سبزیجات و مدل دیگر برای محصولات چند منظوره استفاده می‌شود. در این مقاله شما را با مزیت سردخانه نگهداری سبزیجات و سردخانه‌های مناسب نگهداری سبزیجات و میوه‌جات آشنا خواهیم کرد.

نوشته شده در تاریخ : 24 ژوئن 2021
انواع سردخانه و کاربردهای آن
انواع سردخانه های صنعتی و کاربرد آن

امروز دغدغه‌ی اصلی هر کسب و کاری این است که چطور محصولات خود نگهداری کند بدون اینکه محصولاتش فاسد و خراب شوند، می‌باشد تا بتواند آنها را در بازار هدف خود عرضه نماید. دراینجاست که اهمیت ساخت سردخانه برای صاحبان مشاغل خود را نشان می‌دهد.در این مقاله شما را با انواع سردخانه‌ صنعتی پرکاربرد آشنا خواهیم کرد.

نوشته شده در تاریخ : 8 ژوئن 2021
انواع تونل انجماد سردخانه را نام ببرید
انواع تونل انجماد سردخانه را نام ببرید

در بسیاری از صنایع به جای استفاده از سردخانه صنعتی بر حسب نوع فعالیت و مواد غذایی که تولید می کنند از تونل انجماد استفاده می کنند. در واقع این سیستم انجماد برای کاهش دمای گوشت و مرغ و … و عبور آن از مرحله کریستالیزاسیون با سرعت بالا استفاده می شود. حتی محصولاتی مانند انواع نان ها، بستنی و یا مواد غذایی پخته یا نیم پز نیز از این روش بهره می برند. در این مقاله شما را با انواع تونل انجماد آشنا خواهیم کرد. 

نوشته شده در تاریخ : 2 ژوئن 2021
دانش نگهداری از سردخانه
دانش نگهداری از سردخانه

سردخانه ها در پروسه اقتصادی کارخانجات و مواد غذایی و دارویی اهمیت بالایی دارند. علاوه بر اهمیت ساخت سردخانه اقتصادی […]

نوشته شده در تاریخ : 24 می 2021
معرفی انواع سردخانه صنعتی
معرفی انواع سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها و راه‌حل مناسبی برای ذخیره‌سازیِ سرد محصولات غذایی یا هر نوع کالای فاسدشدنی (در یک صنعت، کارخانه تولیدی یا تأسیسات تجاری) است. پس لازم است قبل از ساخت سردخانه با انواع سردخانه صنعتی آشنا شوید.

نوشته شده در تاریخ : 17 می 2021