گسترش برودت زاگرس

نقش درب های سردخانه ای و انواع آن

فهرست مطالب

یکی از عناصر اصلی که در هنگام ساخت سردخانه باید به آن توجه شود ، انتخاب درب سردخانه مناسب است. زیرا درب سردخانه به عنوان یک عایق حرارتی در سردخانه عمل می کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و در کاهش هزینه سردخانه تاثیرگذار خواهد بود. در هنگام احداث سردخانه و استفاده از تسهیلات برای احداث سردخانه باید به نوع درب انتخاب شده توجه کنید ومطمئن شوید از مقاومت کافی در برابر شرایط دمایی برخوردار باشد. در این مقاله شما را با انواع درب سردخانه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

انتخاب درب سردخانه

یکی از اجزای تشکیل دهنده سردخانه درب سردخانه است که بایستی توجه ویژه ای به آن کرد. در هنگام انتخاب و نصب سردخانه، درب سردخانه‌ی شما گزینه‌ی بعدی است که باید انتخاب کنید – اما این یک جزء حیاتی در استراتژی عایق‌بندی شما است و تأثیر عمده‌ای بر کارایی کارگران در فضای سردخانه و کاهش هزینه ساخت سردخانه دارد. به همین دلیل است که شرکت برودت گسترش زاگرس طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌های مربوط به درب سردخانه – از درب‌های عایق حرارتی لولایی یا کشویی و پرده‌های سردخانه گرفته تا درب‌های کرکره‌ای عایق بندی شده با سرعت بالا – را ارائه می‌دهد. ما باید اطمینان حاصل کنیم که تمام مشتریان ما می‌توانند یک راه‌حل برای درب خود پیدا کنند که به خوبی مطابق با نیازهای آنها است و باعث صرفه‌جویی در انرژی شده و تجارت آنها را ساده می‌کند.

دلایل سرمایه‌گذاری در درب سردخانه ی عایق‌بندی شده

درب سردخانه کمک می‌کند تا از ورود انرژی گرما به داخل سردخانه‌ی شما جلوگیری شود، چه از طریق هدایت (رسانش)، همرفت یا تابش. هدایت (رسانش) و تابش توسط مواد عایق با کیفیت بالا در درب متوقف می‌شوند، در حالی که عملکرد سریع و آسان و تسهیلات ذخیره‌سازی ایمن به این معنی است که جریان‌های همرفت هرگز فرصتی برای به وجود آمدن ندارند.

توجه داشته باشید که بعد از گرفتن مجوز ساخت سردخانه ، باید درب مناسبی برای سردخانه خود انتخاب نمایید. بدون درب عایق حرارتی، احتمالاً سردخانه‌ی شما در آنجا به اندازه‌ی کافی موثر و کارآمد نخواهد بود و شما ممکن است عواقب ناشی از افزایش قبض‌های برق، کاهش کیفیت سردخانه و ناامیدی مشتریان را متحمل شوید. یکی از مهمترین قسمت‌های عایق سردخانه‌ی خود را رها نکنید – اطمینان حاصل کنید که درب درست کار می‌کند!

چه نوع درب‌هایی برای سردخانه وجود دارد؟

اگر در حال راه‌اندازی یا بازسازی انباری برای کالاهایی هستید که باید سرد بمانند، باید بتوانید سرما و گرما را حفظ کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای این کار سرمایه‌گذاری در درب‌های دسترسیِ عایق‌بندی شده برای نقاط اصلی ورود و خروج شما است که میتوانید از مشاوره ساخت سردخانه برای انتخاب بهترین متریال و نوع درب نیز کمک بگیرید. از آنجا که انواع سردخانه مختلف وجود دارد، باید در انتخاب درب سردخانه دقت شود زیرا براساس نوع سردخانه و کاربرد آن ، درب سردخانه باید انتخاب شود. درب ورودی یکی از نقاط اصلی اتلاف و تبادل حرارت است – یک درب ضعیف می‌تواند به معنای گرم شدن سریع و کندانسورهای بیش از حد بارگذاری شده باشد، به ویژه در ماه‌های گرم. درب‌های عایق‌بندی شده دمای محیط داخلی و خارجی را از هم جدا نگه می‌دارند، فضای اتاق را تثبیت می‌کنند و مانع از مصرف انرژی و بودجه‌ی شما می‌شوند.

۱- درب‌های لولایی سردخانه

درب‌های لولایی گزینه‌ی مناسب‌تری برای دسترسی به یخچال‌های داخلی، فریزرها و سردخانه‌ها هستند. آنها یک روش ساده اما موثر برای بهبود احتباس سرما ارائه می‌دهند – برای دسترسی یک نفره به محل ذخیره‌سازی مانند مناطق آماده‌سازی غذا ایده‌آل هستند. با استفاده از روکش فولادی ضد زنگ و تیغه‌ی درب، می‌توان آنها را در مناطقی که تمیزی اولویت اصلی آنها است پاک و تمیز کرد.

می‌توان آنها را تقریباً برای هر ورودیِ استانداردی (تا 1500 میلی متر) استفاده کرد. همچنین می‌توانیم درهای دو لولا را برای ورودی‌های وسیعتر (تا 3000 میلی متر) تهیه کنیم. آنها به راحتی قابل انطباق و مقاوم‌سازی  در فضای ذخیره‌سازی استاندارد هستند، نه فقط در انبارهای بزرگ.

۲- درب‌های کشویی سردخانه

در مناطقی که فضای خوبی دارند، یا چرخ دستی، لیفتراک یا افراد زیادی را در خود جای می‌دهند، درب‌های کشویی سردخانه راه‌حل ایده‌آلی برای کاربردهای چیلر یا فریزر هستند. یک درب کشویی سردخانه به راحتی با کشیدن به این طرف و آن طرف، دسترسی سریع به فضای سردخانه را فراهم می‌کند و هنگام باز و بسته شدن باعث ایجاد اختلال زیادی در هوا نمی‌شود و میزان هوای گرم وارد شده به داخل سردخانه با هر بار باز و بسته کردنِ درب را کاهش می‌دهد و دمای داخلی را حفظ می‌کند. MTCSS همچنین می‌تواند درب‌های کشویی اتوماتیک سردخانه را تأمین و نصب کند تا امکان افزایش کارایی و دسترسی بهتر را فراهم آورد.

۳- درب‌های  Nergeco

Doors Nergeco یکی از تولیدکنندگان برتر درب‌های صنعتی با سرعت بالا است. به لطف طراحی انقلابی و نوآوری Nergeco Entrematic، این درب‌ها به طرز باورنکردنی به سرعت کار می‌کنند، در نتیجه قرارگیری در معرض شرایط خارجی را به حداقل و بازده‌ی انرژی را به حداکثر می‌رسانند. درب Nergeco با عملکرد سریع و اتوماتیک، عملکرد روزمره‌ی کسب و کار شما را ساده می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که کارگران و مواد می‌توانند آزادانه در فضای سردخانه حرکت کنند. بسیاری از طرح‌ها اغلب از ویژگی‌های عایق‌بندی عالی بهره‌مند هستند.

Nergeco با سهولت بی‌نظیر در دسترسی، قابلیت‌اطمینان، ایمنی و عایق‌بندی در صورت لزوم، یک تولیدکننده‌ی پیشروی درب تولید سردخانه است – امروز با ما تماس بگیرید تا ببینید چه چیزی آنها را متمایز می‌کند!

۴- درب‌های کرکره‌ای

اگر اعضای کارکنان به طور مکرر به یک ساختمان یا سردخانه دسترسی دارند، ممکن است درب کرکره‌ای بهترین گزینه برای شما باشد. این نوع درب برای استفاده‌ی داخلی و خارجی مناسب است و سرعت و کارایی بالا را با عایق و امنیتِ باکیفیت ترکیب می‌کند. تعمیر و نگهداری آنها بسیار مختصر است و ارزش بالایی نسبت به قیمتشان دارند. در واقع، درب‌های کرکره‌ای اغلب می‌توانند مزایای اقتصادی داشته باشند، مانند کاهش میزان انرژی روزانه‌ی یک کسب و کار. در اینجا در MTCss، ما در حال حاضر 3 نوع درب کرکره‌ای، از جمله استاندارد، مقاوم در برابر آتش و سرعت بالا را ارائه می‌دهیم.

نکته : درب‌های مکانیکی پرمصرف در سردخانه

در انبار و توزیع، دسترسی سریع بین انبار و فضای کارخانه یا محل‌های بارگیری اغلب برای موفقیت حیاتی است. اگر برای حمل و نقل کالا نیاز دارید کارگرانتان به سرعت به فضاهای سرد وارد و از آنجا خارج شوند، ما به شما توصیه می‌کنیم که از درب کرکره‌ای سریع دارای یک فعال‌کننده به عنوان نقطه دسترسی اصلی خود استفاده کنید.

درب‌های کرکره‌ای پرمصرف را می‌توان به گونه‌ای تنظیم کرد که به محض رد شدن شخص یا وسیله نقلیه باز شود و به طور خودکار در یک سوئیچ زمان یا به طور دستی بسته شود. نیازی به یادآوری نیست که باید درب‌های کرکره‌ای را ببندید – در وقت، پول و انرژی کسب و کار خود صرفه‌جویی می‌کنید. آنها به اندازه کافی بزرگ هستند که برای کاربردِ لیفتراک‌های متحرک و سیستم عامل‌های تلفن همراه نیز ایده‌آل اند.

۵- درب‌های نیمه عایق‌بندی شده

درب‌های نیمه عایق‌بندی شده‌ی سبک و لولایی برای قفل کردن هوا و جدا کردن مناطق اصلی مانند دفاتر و محل‌های انبار – یا توالت کارمندان و اتاق‌های رختکن – ایده‌آل هستند.

۶- سایر درب‌های عایق‌بندی شده‌ی اتوماتیک و ویژگی‌های خاص

اگر قرار است درب سردخانه‌ی شما به ندرت مورد استفاده قرار گیرد، گزینه‌ی دیگر نصب درب کشویی عایق‌بندی شده به صورت دستی است. این درب‌ها را می‌توان برای تشخیص مجاورت به صورت خودکار تنظیم کرد یا با فشار دادن دکمه یا دستگیره کششی فعال کرد و مجهز به بسته شدنِ اتوماتیک است.

همچنین می‌توانیم هشدارهای درب را نصب کنیم. هشدارها را می‌توان به یک سنسور دمای داخلی یا تایمر متصل کرد که پس از عبور از یک آستانه‌ی حساس، زنگ هشدار به صدا در می‌آید (همانطور که با یک صفحه کنترل تنظیم شده است). میزان زنگ هشدار به طور پیوسته افزایش می‌یابد و کارکنان را از نیاز به بستن سریع درب برای جلوگیری از سوء عملکرد یا خرابی واحدهای برودتی آگاه می‌کند.

آیا به درب سردخانه، پرده‌ی سردخانه یا هر دو نیاز دارم؟

یک درب عایق‌بندی شده در سردخانه سطح بهینه‌ای از امنیت و استحکام را ارائه می‌دهد، در عین حال ویژگی‌های عایق فوق‌العاده‌ای را نیز فراهم می‌کند. اگر فضای سردخانه‌ی شما نیاز به دسترسی مداوم، دسترسی آسان یا رفت و آمد زیاد دارد، ممکن است بخواهید روی مجموعه‌ای از پرده‌های سردخانه نیز سرمایه‌گذاری کنید. پرده نباید به عنوان یک گزینه‌ی جایگزین استفاده شود، بلکه فقط باید در کنار درب سردخانه مورد استفاده قرار گیرد – هنگام باز شدن مختصر و موقت درب، عایق مداومی را ارائه می‌دهد.

پرده‌های سردخانه

یک راه‌حل عالی برای مکان‌های شلوغ سردخانه و یا جدا کردن یک منطقه‌ی سردخانه از دیگری، نصب پرده‌های سردخانه‌ی عایق‌بندی شده است که یک روش با دوام، مقرون به صرفه و کارآمد را برای حفظ عایق فراهم می‌کند. جریان هوا کاملاً کاهش پیدا می‌کند زیرا پرده‌ها به کارگران اجازه می‌دهند فقط از حداقل فضای دهانه عبور کنند و بلافاصله بسته می‌شوند، در حالی که پرده‌ها می‌توانند دارای پانل‌های مشاهده و سایر ویژگی‌های ایمنی برای بهبود کارایی و عملکرد ایمن باشند.

× چت در واتساپ