مشاوره

ساخت سردخانه هزینه قابل توجهی را می‌طلبد. بنابراین اگر در مشاوره و مراحل اجرایی آن تسلط بر کار وجود نداشته باشد، می‌تواند سرمایه گذاری را با شکستی بزرگ مواجه کند. شرکت سازنده سردخانه، باید علاوه بر اجرای صحیح اصول احداث، به تمامی نکات فنی، ایمنی، بهداشتی، اشراف کامل داشته و با طراحی دقیق و با دیدی تخصصی سردخانه‌ای بدون نقص و حرفه‌ای را احداث نماید. دانش فنی، تجربه، استفاده از متریال با کیفیت، پیش‌بینی تمام فاکتور‌های مهم همگی از ویژگی‌های یک شرکت سازنده معتبر و صاحب سبک است.

 

شرکت برودت زاگرس با کارشناسان و مهندسین مجرب و آشنا با فناوری روز دنیا نامی آشنا در دنیای صنعت احداث سردخانه است. این شرکت با ارائه مشاوره تخصصی و طراحی و ساخت انواع سردخانه خود را متعهد به ارائه بهترین تولید می‌داند. شرکت برودت زاگرس برای کیفیت بالای ساخت، خدمات پس از فروش و پشتیبانی تمام توان و تلاش خود را به کار می بندد تا خدمات ارزنده‌ای در عرصه صنعت ارائه نماید.

چرا باید سردخانه بسازیم؟

محصولات مختلفی وجود دارد که برای نگهداری در شرایط خوب به سردخانه نیاز دارند. سردخانه فقط جهت  سردخانه گوشت یا سردخانه میوه و سبزیجات نیست. بلکه اقلام زیادی وجود دارد که باید در محیط‌های کنترل دما ذخیره شوند. یک انبار سردخانه می‌تواند محصولات شما را در دمای مناسبی ذخیره کرده و حتی در سفرهای طولانی آنها را به همین صورت حفظ کند. این بدان معنا است که دیگر لازم نیست نگران مواردی از این دست باشید و می‌توانید توجه خود را به راه‌اندازی کسب و کار خود برگردانید.

 

ساخت سردخانه برای چه مشاغلی مناسب است؟

در حال حاضر دو نوع سردخانه در کشور داریم:

۱- سردخانه‌های بالای صفر درجه

۲- سردخانه‌های زیر صفر درجه.

سردخانه‌های بالای صفر درجه برای نگهداری میوه، سبزی، گل و خشکبار استفاده می‌شوند و در سردخانه‌های زیرصفر درجه نیز مواد پروتئینی از جمله گوشت مرغ، ماهی و خرما نگهداری می‌شوند.
سردخانه‌ها در واقع برای ذخیره‌سازیِ میوه‌ها، سبزیجات، گوشت فرآوری شده، محصولات لبنی، ادویه‌جات، میوه‌های خشک، حبوبات، غذاهای منجمد، مواد شیمیایی، محصولات دارویی و مواردی از این قبیل استفاده می‌شوند و در نتیجه برای این مشاغل ضروری هستند. سردخانه‌ها ماندگاری مواد غذایی را بدون به خطر انداختن ارزش غذایی آنها تضمین می‌کنند و افزایش می‌دهند.

شرکت گسترش برودت زاگرس(GBZ) در سال ۱۳۷۶ ، برای تولید سیستم‌های برودتی صنعتی ایجاد گردید. این مجموعه در طول بیست سال فعالیت مستمر خود، از رشد و توسعه مناسبی برخوردار بوده است. شرکت گسترش برودت زاگرس، با در اختیار داشتن کارکنان ماهر و طراحان متخصص بومی، ساخت تابلو برق های PLC به همراه کنترل کننده‌های مضاعف و شیرهای انبساط الکترونیکی(با ضمانت ۵ ساله) را آغاز نمود و اکنون با گسترش تیم تحقیق و توسعه خود، اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌های مرتبط با بخش سردخانه از قبیل دستگاه بستنی ساز، نموده است.

فرم درخواست مشاوره امکان سنجی احداث سردخانه
فرم درخواست مشاوره رنگ آوری میوه

ساخت سردخانه نوعی سرمایه گذاری بزرگ محسوب‌‌ می‌گردد. همانطورکه مشخص است واژه سرمایه‌گذاری همیشه با کلمه ریسک همراه بوده و  هست ،بنابراین هر سرمایه‌گذاری با محاسبه ریسک‌های موجود شروع به سرمایه‌گذاری مورد نظر خود می‌نماید.

وام احداث سردخانه به کشاورزان کمک می‌کند تا در زمینه تهیه سردخانه برای ذخیره‌سازی کالاهای کشاورزی خود فعالیت ‌کنند. این یک مرحله مهم در کل فرآیند زنجیره غذایی است و تضمین می‌کند که این کالاها در شرایط خوب به گوشه و کنار کشور برسند. برخی از شرایط و ضوابط برای استفاده از این وام وجود دارد و از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. این یک نوع وام ضمانت شده است و به عنوان ضمانت نیاز به وثیقه دارد. وام احداث سردخانه همچنین به راه‌اندازی کسب‌وکار برای اولین بار کمک می‌کند و در اطمینان از داشتن سرمایه کافی برای عملیات روزانه مفید است.

اعطای وام جهت احداث سردخانه‌ صنعتی به طور معمول توسط بانک کشاورزی و بانک صنعت و معدن صورت می‌گیرد. نوشتن یک طرح توجیهی مناسب از مهمترین مراحل دریافت وام‌‌ می‌باشد که در بخش بعدی به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

سازمان جهاد کشاورزی به سرمایه گذارانی که قصد احداث سردخانه دارند، وام و تسهیلات بانکی پرداخت می‌کند. البته این وام و تسهیلات شرایط مخصوص به خودش را دارد. برای دریافت وام نیاز به طرح توجیهی سردخانه و مجوز سردخانه دارید. پس از تایید طرح و مجوز شما، جهاد کشاورزی معرفی‌نامه را جهت تسهیل اعطای وام به شما می‌دهد.

فرم درخواست مشاوره وام و تسهیلات بانکی و سردخانه

شرکت گسترش برودت زاگرس (GBZ) با داشتن ظرفیت بالا و ۵ تیم اجرایی مجزا توانسته بیش از ۱۰۰ سردخانه کوچک و بزرگ را در سرتاسر ایران تجهیز و راه اندازی نماید.
خدمات پس از فروش مجموعه شامل یک سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات فنی و اجرایی است..

فرم درخواست مشاوره ساخت سردخانه فریونی و آمونیاکی