قیمت سردخانه

احداث و ساخت سردخانه‌ها در موفقیت کسب‌و‌کارها بسیار موثر است به همین علت تقاضا برای احداث آنها روز‌به‌روز افزایش یافته است .یکی از مواردی که در افزایش بازار سردخانه‌ها تعیین‌کننده است قیمت سردخانه است که باعث می‌‎شود روند تهیه‌ی این سرویس بسیار بیشتر شود.

قیمت سردخانه‌ها برای نگهداری انواع مواد‌غذایی در بلند مدت و یا کوتاه مدت با هدف حفظ و تقویت کیفیت و ظاهر و بافت محصول، مورد استفاده انواع صنایع قرار می‌گیرند و بسیار مهم است .

از جمله عواملی که هنگام خرید سردخانه به آن دقت می‌شود یکی انتخاب دستگاه با توجه به میزان کارایی و تناسب آن با محصول مورد نظر شما برای نگهداری است و عامل دیگر و مهم، قیمت دستگاه با توجه به بودجه‌ی شما می‌باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

قبل‌‌‌تر در مورد عامل اول صحبت کردیم و به معرفی انواع سردخانه‌‌ها برای نگهداری محصولات غذایی پرداخته‌ایم، حال می‌خواهیم در مورد عامل دوم یعنی “قیمت سردخانه‌ها” صحبت کنیم.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سردخانه

موارد زیادی در هزینه ساخت سردخانه تاثیر گذار است که بهتر است در ابتدا عواملی را که بر قیمت سردخانه‌‌ها تاثیر گذار است را عنوان کنیم:

1.برق مصرفی سردخانه:

اگر برق مصرفی، برق سه فاز باشد به مراتب قیمت دستگاه نسبت به برق تک فاز، پایین‌‌‌تر است.

2.موتور(کمپرسور) سردخانه:

موتور وظیفه اش تأمین‌ انرژی است که بر اساس ویژگی‌هایی مانند سرعت، سیستم قدرت، ساختار و سیستم خنک‌سازی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که این ویژگی‌‌ها بر قیمت محصول اثر‌گذار است. به طور مثال؛ موتور از نظر ساختار به دو نوع موتور هرماتیک و سمی هرماتیک تقسیم می‌شود که موتور سمی هرماتیک دارای قدرت و طول عمر بیشتر می‌باشد در نتیجه قیمتش نسبت به آن یکی بالاتر است.

3.ابعاد و اندازه سردخانه:

بدیهی است که هر چقدر که اندازه و ابعاد سردخانه بیشتر باشد،قیمت سردخانه نیز بیشتر می‌شود.

4.خدمات پس از فروش محصول:

که شامل خدمات نصب و تعمیر و گارانتی و … می‌شود .

5.برند اواپراتور و کندانسور:

در واقع اواپراتورها به عنوان خنک‌کننده‌ داخل اتاقک‌های سردخانه تعبیه شده‌اند و برند‌‌های مختلفی دارند مانند آرشه، بوران، نوین و … که از نظر قیمت و دیگر موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

6.درب استفاده شده در ساخت سردخانه:

در واقع درب‌ها، موثر‌ترین عامل  میزان مصرف انرژی سردخانه از طریق رد و بدل کردن هوا به دلیل ارتباط با محیط خارج هستند که به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • درب لولایی:

    این نوع درب از زمان قدیم برای درب سردخانه‌‌ها استفاده میشد که البته دارای مزایا و معایب مخصوص به خود میباشد به طور مثال:ساده بودن مکانیزم، قیمت پایین، دوام بالاو راحتی در استفاده از جمله مزایای این نوع درب است و از معایب آن میتوان به اشغال کردن فضای زیاد و همچنین اتلاف زیاد دما به دلیل نیاز به باز و بسته کردن درب اشاره کرد.

  • درب ریلی:

    این نوع درب به دلیل ریلی بودن، دیگر معایب بالا را ندارند و برای فضاهای بزرگ استفاده میشوند.

  • درب ریلی اتمسفر:

این نوع درب‌‌ها مناسب برای نگهداری محصولات غذایی است که به اکسیژن محیط حساس هستند و با باز و بسته شدن درب و ورود اکسیژن محصولات آسیب میبینند از این رو؛ این نوع درب‌های ریلی از نفوذ هوای خارج به داخل جلوگیری می‌کنند.

7.شیرآلات استفاده شده در سیستم سردخانه:

در واقع شیرآلات، گازهای موجود در سردخانه را به قسمت‌های مختلف سیستم منتقل می‌کنند که براساس  برند آن، قیمت‌‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

8.تابلو برق:

تابلو برق، برق مورد نیاز تمام بخش‌‌های سردخانه را تامین می‌کند که هر تابلو برقی دارای یکسری تجهیزات است، بدیهی است که هر چقدر این تجهیزات پیشرفته‌‌‌تر باشد قیمت آن سردخانه نیز بالاتر ست.

قیمت سردخانه