بازگشت
Search
دقیقا همین باشد
جستجو در عناوین
جستجو در محتوا
جستجو در خلاصه
جستجو در نظرات
Filter by Custom Post Type

اجزای مختلف ساخت سردخانه

از اجزای مختلفی در ساخت سردخانه ها (صرف نظر از ابعاد و مورد استفاده ی آن ها)استفاده شده است که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

اجزای مختلف سردخانه:

  • بدنه ی سردخانه:

در ساخت سردخانه اتاقک آن بدون شک می بایست دارای عایق برودتی باشد تا بتواند سرمایش ایجاد شده را دررون خود حفظ نماید. ولیکن بسته به میزان درجه سرمایش و کاربری اتاقک ضخامت این عایق ها متفاوت خواهد بود.

که در عصر جدید تقریبا تمامی سردخانه ها از عایق پلی اورتان با روکش ورق استفاده می کنند. عایق های پلی اورتان (ساندویچ پانل) دارای ضخامت 4 الی 15 سانتی متر می باشند.

ساخت سردخانه

  • درب سردخانه:

این درب ها نیز از جنس پلی اورتان با روکش ورق مختلف الومینیوم، استیل و گالوانیزه می باشد. همانند ساندویچ پانل ها درب ها نیز دارای ضخامت های مختلفی هستند. ضخامت 7 سانتی متر، 10 سانتی متر ، و ضخامت 13 که اکثرا برای تونل های انجماد در ساخت سردخانه استفاده می شود.

درب سردخانه

  • سیستم برودتی سردخانه:

جهت سرمایش سردخانه ها به سیستمی نیازمندیم که سیکل تبرید را انجام داده و با سرمایش ایجاد شده دمای اتاق را به دمای مورد نظر برساند که این سیستم نیز بر حسب نیاز می تواند از دمای +8 الی -40 درجه قابل تغییر باشد.

هر سیکل تبرید به نادیده گرفتن نوع مبرد و … می بایست دارای یک کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط، اوپراتور و تعدادی سیستم کنترلی و شیرآلات مربوطه باشد.

ساخت سردخانه

  • تابلو برق سردخانه:

تابلو برق نیز یکی از کلیدی ترین  بخش های سردخانه است که هم نحوه ی کارکرد سیستم و هم ایمنی بخش های مختلف و گران قیمت سیستم را تامین می کند. تابلو برق ها در دو مدل plc و آنالوگ ارائه می گردند. طراحی مدار و نوع برنامه ریزی تابلو برق ها نیازمند تسلط کامل به مکانیزم سردخانه  است که امری تخصصی و حائز اهمیت می باشد.

ساخت سردخانه

ساخت سردخانه

پروژه های انجام شده
سوالی دارید ؟ تماس بگیرید